2 Mar

nr 12

W Chorzowie zabrakło tego co we Wrocławiu w meczu z Wisłą robiło niesamowite wrażenie, czyli energii tego 12tego zawodnika. (miałem ogromną nadzieję że wprowadzenie Zwolińskiego Bilę doprowadzi do takiego samego efektu jak wpuszczenie Romana w meczu z Krakowem, jednak nie chodzi mi dziś o tego 12tego zawodnika)

Nie jestem może najlepszym przykładem na systematyczną obecność na stadionie, i właśnie dlatego postanowiłem zrobić coś co mimo moich nieobecności a dzięki obecności tych najbardziej zagorzałych kibiców może pomoże zrobić w przyszłości tę „różnicę”.

Napisałem przyśpiewkę, taką, która będzie wspierać nasz zespół i dawać poczucie jedności z kibiców z drużyną. Od jakiegoś czasu chodził mi po głowie taki pomysł, najpierw szukałem odpowiedniego utworu żeby wybrać odpowiednia melodię. Wybrałem utwór „Port” Krzysztofa Klenczona ( https://www.youtube.com/watch?v=2RPsoR5gZuE ) , utwór jest bardzo rytmiczny, a to wydawało mi się podstawą do bazy dla takiej przyśpiewki. Oryginał jest mimo swojej melodii, dość melancholijnym utworem, ale jeśli oprawimy go w surową oprawę wybijanego rytmu, dodamy tysiąc gardeł śpiewający odpowiedni tekst powinno dać to pożądany efekt. Mój tekst poniżej:

(do melodii „Port” K.Klenczona”)

Śląsk to jest potęga!

Nie do zatrzymania!

Śląsk To jest potęga!

Jakiej nie zna nikt!

Wszyscy go wspieramy!

A dziś on gra dla nas!

Śląsk to jest potęga!

Bo my jesteśmy z Nim!

(ref)

Hej Wielki Śląsku!

Jesteśmy dzisiaj z tobą!

Ruszaj do boju

Do boju WKS!!!

Przesłałem to do ludzi prowadzących http://slaskwroclaw.kibice-razem.pl/ ponieważ wychodząc z zał że trafi to do odpowiednich osób.

Zobaczymy czy mój pomysł znajdzie uznanie u osób organizujących oprawy, czy ta przyśpiewka się przyjmie czy nie.

Polecam śledzenie wydarzeń organizowanych przez http://slaskwroclaw.kibice-razem.pl/ na facebooku

Niezależnie od efektu końcowego PONAD ŚLĄSKIEM TYLKO NIEBO!